Robotçu Dayı

Lise ve Üniversite Kodlama Çalışmaları

LİSE ve üniversite KODLAMA ÇALIŞMALARI

Arduino

Tinkercad sitesinde arduino çalışmalarını simülasyon kullanarak yapabiliyoruz.
Bu derslerimizin dışında ücretsiz arduino kitabımızda daha farklı çalışmalar bulabilirsiniz. Kitaplar bölümünden ulaşabilirsiniz.

APP INVENTOR

Mobil uygulama yapmak için geliştirilmiş bir programdır. Blok tabanlı olarak kodlama yapmanızı sağlar. Belirli limitleri olsa da çok güzel mobil uygulamalar yapabilirsiniz.
Ayrıca kitaplar bölümünde yer alan ücretsiz kitabımızdan da yaralanabilirsiniz.

Blogger

Yaptığınız çalışmaları kendi sitenizden yayınlamak istemez misiniz? Blogger sayesinde sizinde kendinize ait bir blog sitesi olabilir. Hatta sitenizden reklamlar yayınlayarak para bile kazanabilirsiniz.
Video dersimizle artık sizinde bir blog siteniz olacaktır.

ÜCRETSİZ KİTAPLARIMIZ

app ınventor

App inventor video derslerimizin haricinde e book olarak ücretsiz kitabımız sizlerle. Programın kullanımı temel seviye olarak anlatmaktadır. Video derslerimizle paralel hazırlanmıştır.

Arduino

Tinkercad sitesinde yer alan arduino çalışmalarını anlatmaktadır. Kitabımız ortaokul ve lise temel seviye çalışmaları öğretecek şekilde hazırlanmıştır. Video derslerimizin dışında farklı konular ve çalışmalar içermektedir.

PYTHON 3

Python kodlama programını anlattığımız bu kitabımızda temel bilinmesi gereken kodlama bilgileri ve örnekleri yer almaktadır. Kitabımız seri halinde yayınlanacağı için 1. kitap olarak raflarımızda yerini almıştır.
Kitabımızı ücretsiz olarak e book şeklinde okuyabilirsiniz

Python 3

Python ikinci kitabımızda nesne tabanlı programlama bilgileri ve örnekleri yer almaktadır. Nesne tabanlı programlama bilmeden de kodlama yapabilirsiniz ancak ileride çalışmalar yapmak istediğinizde yapılan çalışmalardan dolayı bilmek zorunda kalacaksınız.
Kitabımızı ücretsiz olarak e book şeklinde okuyabilirsiniz.

ROBOT ÇALIŞMALARI

mBOT

Dünyada en çok kullanılan robotlardan biri mbot robottur. Bu robotu kodlayarak çok farklı çalışmalar yapabilirsiniz. Video derslerimize çok farklı çalışmaları sizler için ekledik.