Robotçu Dayı

İlkokul Kodlama Çalışmaları

ilkokul KODLAMA ÇALIŞMALARI

Cody

İlkokul öğrencilerine yönelik hazırlanmış bir kodlama oyunu. İnternet üzerinden oynayabilirsiniz. Şu an sadece üç bölüm olarak hazırlanmış oyunumuz sayesinde kodlamada kullanılan bazı kavramları görmüş olacağız. Oyunu açıp oynamak için tıklayınız.
Aynı zamanda video dersimizle nasıl kodlama yapıldığını izleyebilirsiniz.

Harezmi şehri

Üç boyutlu hazırlanmış bu oyunumuz yine temel seviye kodlama üzerine kurulmuştur. Kolaydan zora doğru gitmektedir. Bu oyunu oynamak için tıklayınız.
Oyunun nasıl oynandığını aşağıdaki butonu tıklayarak görebilirsiniz.

Blockly games

İnternet üzerinden oynanan bu oyunumuzda ilkokul düzeyinde olan kodlama çalışmaları da bulunmaktadır. Oyunu internet üzerinden oynamak için tıklayınız.
Ders videolarımızda ilkokul ve ortaokul olmak üzere bütün dersler bulunmaktadır.  

Yapay zeka

Bilgisayarlar yapay zeka sayesinde belirli komutlara göre düşünme becerisi kazanmaktadır. Yapay zekanın nasıl kullanıldığını video derslerimizde detaylı olarak görebilirsiniz. Ayrıca aşağıda yapay zeka kitabımızı da okumanızı tavsiye ederim.

KODRİS

İnternet üzerinden oynanan bu oyunumuzda ilkokul düzeyinde olan kodlama çalışmaları da bulunmaktadır. Oyunu internet üzerinden oynamak için tıklayınız.
Site ücretli olsa da ilkokul düzeyinde bazı çalışmalar ücretsiz olarak sunulmuştur. Ders videomuzda görebilirsiniz.

Gezegen gezgini

Kodlama oyunumuz temel seviye kodlama üzerine kurulmuştur. İnternet üzerinden oynayabililirsiniz. Bu oyunu oynamak için tıklayınız.
Gezegenler açıldıkça farklı yerler görebiliyorsunuz.
Bu oyunumuzun nasıl oynandığını video dersimiz butonuna basarak görebilirsiniz.

Scratch 3

Scratch 3 programı bloklarla kodlama yapabileceğimiz Dünya da en çok kullanılan kodlama programıdır. Oyunların yanında animasyonlarda yapabiliyoruz. Ortaokul derslerimizde olan bazı çalışmalar ilkokulda rahatlıkla yapılmaktadır. Bazı derslerimizi buradan takip edebilirsiniz. Eğer programda zorlanmazsanız ortaokul scratch 3 derslerini inceleyebilirsiniz. Aynı zamanda aşağıda ücretsiz kitabımızın adresini de veriyorum. Kitap dışında oradaki uygulamaları yapabilirsiniz.

İLK DEVREMİ KURUYORUM

Elektronik devre yapmak için temel seviye bilgilerin anlatıldığı video serimiz sizlerle. Tinkercad programında yer alan simülasyon programıyla ilk devrenizi kurmayı öğreneceksiniz. Robotik çalışmaların temelini öğrenmek için dersimiz sizi bekliyor.

KODU GAME LAB

Windows tarafından üretilen kodu game lab oyun programının anlatıldığı derslerimiz sizlerle. Üç boyutlu oyun programı sayesinde kendi gezegeninizi oluşturabilir , mars yüzeyinde gezintiye çıkabilir ve farklı oyunlar tasarlayabilirsiniz.

ÜCRETSİZ KİTAPLARIMIZ

yAPAY ZEKA Kitabı

Bu kitabımızda çocukların yapay zeka kavramını öğrenmelerini ve nasıl çalışma yapabileceklerini anlattık.
Kitabımız E-Book olarak sitemizde ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur.

Benim ilk kodlama kitabım

Kodlamanın temellerini bulabileceğiniz ve sizin ilk kodlamaya giriş olacağını düşündüğüm kitabım ücretsiz olarak sizlerle. E book olarak okuyabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

Kod bloklarını öğreniyorum

Scratch 3 programında yer alan kod bloklarını öğrenmek üzere anlattığımız kitabımız ücretsiz olarak sizlere sunulmuştur. E Book olarak okuyabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

Kodlama uygulamaları

Scratch 3 programında kod bloklarını öğrendikten sonra bunları uygulamak için yazılmış ikinci kitabımız sizlerle. Ücretsiz olarak E-Book şeklinde okuyabilir ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

ROBOT ÇALIŞMALARI

mBOT

Dünyada en çok kullanılan robotlardan biri mbot robottur. İlkokul ve ortaokul olmak üzere dersleri farklı olmaktadır. Bütün mbot çalışmalarını ortaokul bölümümüzde bulabilirsiniz. Burada temel seviye dersler verilecektir.

Artırılmış gerçeklik

quivervision

Artırılmış gerçeklik mobil uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde cep telefonunuz ya da tabletinizin kamerasından gerçekte olmayan üç boyutlu yapılar görebilirsiniz. Ders videomuzu izleyerek sizde artırılmış gerçeklik uygulaması nasıl çalıştığını görebilirsiniz.

3D TASARIM

TİNKERCAD 3D MODELLEME

Tinkercad sitesinde 3 boyutlu yazıcılar için tasarım yapabileceğiniz modelleme uygulamasıdır.
Online olarak internet üzerinden tasarımlarınızı yapabilirsiniz.